b_300_300_16777215_00_images_news_news-15_IMG_1190.jpg

مهندس مکّی شهردار مرودشت عنوان کرد:

انتظارمنطقی  برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در شهر مرودشت

 

 

مهندس لقمانی مدیر کل دفتر شهری و شورا ها  استانداری فارس مطرح کرد:

پیشرفت قابل‌توجه شهر مرودشت در تکمیل پروژه‌های محلات ناکارآمد و بافت فرسوده

 

مدیرکل دفتر شهری وامورشوراها استانداری فارس پس از بازدید از شهر مرودشت در جلسه شورای اداری این شهرستان شرکت و پیرامون مسائل و مشکلات شهر بحث و تبادل‌نظر کردند.

به گزارش  روابط عمومی شهرداری مرودشت، مدیرکل محترم شهری و امور شوراها استانداری فارس(مهندس لقمانی) جهت بررسی مسائل و مشکلات مجموعه شهرداری از پروژه‌های نیمه‌تمام و یا در حال احداث شهرداری ازجمله پایانه مسافربری-مرکز فرهنگی سهل‌آباد- سالن مدیریت بحران- سوله ورزشی -آرامستان شهرداری- آسفالت طالقانی شرقی- محل احداث آرامستان جدید -ساختمان جدید شهرداری و ... بازدید بعمل آوردند.

پس از بازدید مهندس لقمانی مدیرکل محترم شهری و امور شوراها استانداری فارس از شهر مرودشت، وی در جلسه شورای اداری شهرداری مرودشت شرکت نمود و شهردار و مسئولین شهرداری به بیان پیشنهاد‌ها و نظرات خود در راستای تقویت شهرداری مرودشت پرداختند.

مهندس سید مهدی مکّی شهردار مرودشت در ابتدای سخنان خود در نشست شورای اداری بابیان اینکه شهر مرودشت به‌عنوان دومین شهر استان بعد از شیراز محسوب می‌شود، به‌تفصیل در مورد ابعاد گوناگون امور مربوط به شهرداری سخنانی را بیان داشت.

شهردار مرودشت در ابتدا با اشاره به وضعیت ساختمان شهرداری این شهر اظهار داشت: این ساختمان در میدان آب شمال شهر مرودشت واقع‌شده و در جریان واگذاری زمین مشکلاتی با اداره راه و شهرسازی استان برخوردیم که تقریباً 3 سال فرصت را از ما گرفته و در حال حاضر و پس از توافقات صورت پذیرفته، در مراحل نهایی کار هستیم.

شهردار مرودشت در مورد الحاق شهرک مهدیه به این شهر نیز گفت: پس از گذشت 17 سال از تلاش‌های اولیه و البته اساسی برای الحاق این شهرک به شهر مرودشت تا به امروز موفق به این مهم نشده‌ایم؛ که پرونده در کمیسیون ماده 5 است.

مهندس مکی به وضعیت پایانه مسافربری شهر مرودشت نیز اشاره کرد و افزود: عملیات اجرائی این پایانه در سال 1389 از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان در سال 1388 آغازشده است که پیشرفت فیزیکی آن 65% است ولی تاکنون اقدامی به جهت تکمیل این پروژه صورت نپذیرفته است که نیاز دارد مجموعه استانداری جهت جذب اعتبارات به شهرداری کمک کند.

شهردار مرودشت در مورد سوله مدیریت بحران نیز اظهار داشت: عملیات اجرائی این پروژه در سال 1387 از محل اعتبارات مدیریت بحران تخصیصی از اعتبارات سوله‌های مدیریت بحران (چندمنظوره - آموزشی - ورزشی - مدیریت بحران) به استان فارس، آغاز شد که پیشرفت فیزیکی آن بین 65 - 55% است و به لحاظ نیاز شهری، جزو اولویت‌های درجه‌یک شهرداری است که جهت تکمیل آن، نیاز به اعتبارات دارد

مقام عالی شهرداری مرودشت در ادامه به آرامستان و گلزار شهدای شهر مرودشت نیز اشاره کرد و افزود: مشکل این آرامگاه تکمیل ظرفیت محل فعلی آرامستان بود که راهکار ما انتقال آرامستان به محل پیشنهادی مشاور واقع در کیلومتر 3 از شرق محل فعلی بوده و نیاز ما برای اتمام آن تأمین منابع مالی جهت تملک زمین پیشنهادی مشاور است.

شهردار مرودشت به موضوع فاضلاب شهری نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در هر ثانیه 300 - 250 لیتر پساب فاضلاب از حوضچه تصفیه به رودخانه کر می‌ریزد. حسب نیاز شهر مرودشت به آبیاری فضای سبز، بولوارها و پارک‌ها در حال حاضر به‌عنوان اولویت دوم فروش پساب فاضلاب مطرح هستیم

مهندس مکی گزارش مالی شهرداری مرودشت را نیز به این شرح اعلام کرد: بودجه مصوبه سال: 600.0000.000.000 ریال است که تا امروز بدهی شهرداری مبلغ 200.000.000.000 ریال است.

پس از سخنان مهندس مکی شهردار مرودشت، مدیرکل امور شهری استانداری فارس نیز در سخنانی اظهار داشت: مشکلات فراوانی در شهرداری‌ها وجود دارد که می‌توان یکی از آن‌ها را سلیقه‌ای عمل کردن نام برد. وی افزود: فردی امروز شهردار می‌شود و از یک اقدام استقبال می‌کند و آن کار انجام می‌شود و یا اینکه اقدامی به دلیل نارضایتی صورت نمی‌پذیرد.

مهندس لقمانی در ادامه سخنان خود بیان داشت: شهرداری مرودشت می‌بایست برنامه پنج‌ساله توسعه شهر را انجام بدهد تا بداند که در پنج سال آینده چه اقداماتی باید انجام شود. و در تدوین طرح پنج‌ساله از نیروهای توانمند شهرداری و نخبگان و افراد دانشگاهی‌ها استفاده کنید تا به یک جمع‌بندی خوبی برسید.

مهندس لقمانی در ادامه بیان داشت: شهر مرودشت یکی از شهرهای مصوب طرح ستاد بازآفرینی شهری است که در جذب بودجه طرح‌های بازآفرینی موفق عمل کرده و تاکنون پیشرفتی قابل‌توجه در تکمیل پروژه‌های محلات ناکارآمد و بافت فرسوده داشته است.

وی در ادامه افزود: متأسفانه اعتماد عمومی جامعه به پیکره شهرداری که آسیب‌دیده بسیار کم شده که با تلاش شهردار و همه زحمتکشان مجموعه شهرداری این اعتماد دوباره بازگردیده شود و مجموعه دفتر شهری در راستای جلب رضایت شهروندان با شهرداری دریغ نخواهد کرد.

مهندس لقمانی در ادامه خاطرنشان کرد: شهروندان تأثیر بسزایی در اداره امور شهردارند که مشارکت را با حضور در بین مردم درخواست کنید و همچنین استفاده از نخبگان، مهندسین، ورزشکاران و هنرمندان و ... به جهت استفاده از نظرات و پیشنهاد‌ها استفاده شود تا این اعتماد دوباره به مجموعه شهر و شهرداری بازگردد.

امام جمعه شهرستان مرودشت در حاشیه بازدید از پروژهای شهرداری مرودشت ضمن تشکر و اهمیت ویژه ای که مدیرکل محترم نسبت به شهر مرودشت دارد بیان داشت: مسئله ترمینال مسافربری واتوبوسرانی مرودشت از نقاط خلاء این شهر می باشد و افراد زیادی روزانه قصد سفربه شهرستان مرودشت ویا مسافرت به شهرستان های دیگررا داشته وبه ناچار باید در فصول سرما وگرما در کنار خیابان منتظر سوار شدن به اتوبوس باشند وشرایط فوق الذکر در خور وشان مردم این شهرستان نمی باشد.

امام جمعه شهرستان مرودشت در ادامه افزود: تکمیل پروژه نیمه تمام ترمینال مسافربری شهرستان مرودشت از مطالبات جدی مردم می باشد واز مسئولان استانی وشهرستانی تقاضا داریم که در جهت جذب حداکثری بودجه وتسریع در تکمیل این پروژه اقدامات شایسته را مبذول عنایت فرمایند.

 b_300_300_16777215_00_images_news_news-15_IMG_0094.jpgb_300_300_16777215_00_images_news_news-15_IMG_0069.jpgb_300_300_16777215_00_images_news_news-15_IMG_0895.jpgb_300_300_16777215_00_images_news_news-15_IMG_0969.jpgb_300_300_16777215_00_images_news_news-15_IMG_1061.jpg

 

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

بنر